Paskelbta Pakomentuoti

Apple Home programos nustatymai

HomeKit protokolas skirtas protingo namo išmaniems prietaisams bendrauti tarpusavyje. Šio protokolo dėka visi išmanūs prietaisai gali būti valdomi iš vienos programos – Apple Home. Naudotis viena programa yra paprasčiau, nes nereikia nuolat rinktis kuri programa atrakina duris, kuri programa įjungia apšvietimą ar kur nustatyti kambarių temperatūrą. Viskas vienoje vietoje ir paruošta valdyti balsu naudojant Siri.

Norint visapusiškai išnaudoti HomeKit, rekomenduotina (sakyčiau net privaloma) turėti trečios kartos arba naujesnį Apple TV. Šio priedėlio dėka visi namų prietaisai bus pasiekiami per nuotolį. Taippat Apple TV gali veikti kaip “tiltas” Bluetooth ryšiu veikiantiems prietaisams, tokiems kaip August Smart lock ar Elgato Eve termometrams. Bluetooth ryšiu prietaisai prisijungs prie Apple TV ir tokiu būdu galės būti valdomi per nuotolį.

Apple Home programos konfigūravimas nesudėtingas. Atidarius Home programėlę telefone pasitinka pradžios langas.

Šiame lange paspaudus „Get Started“ programėlė paruošiama darbui. Tačiau kol neprijungta nei vieno HomeKit protokolu veikiančio prietaiso, jokių nustatymų keisti negalima. Net negalima sukurti kambarių pavadinimų.

Pridėkim pirmą prietaisą – August Smart Lock spyną.

Dažniausiai HomeKit valdymas įjungiamas gamintojo pateikiama programėle, tad atidarius August valdymo programėlę, atidarome nustatymus ir parenkame „HomeKit Settings“

Parenkame „Enable HomeKit“

Programa paklaus ar norime pridėti spyną jau esančiam namui ar sukurti naują. Kadangi Home programa jau paruošta, pasirenkame kad spyną įdėsime į „My Home”

Sekančiame lange klausia kambario, kuriam priskirti spyną pavadinimo. Tai pirmasis prietaisas ir pirmas kambarys Home programoje, todėl pasirenkame “Add a New Room”

Deja Siri dar nesupranta Lietuvių kalbos, todėl kambarių pavadinimai turi būtų angliški.

Toliau programėlėje įsijungia kamera ir paprašo nufotografuoti ant spynos esantį suporavimo kodą. Šis kodas yra unikalus kiekvienam prietaisui ir dažniausiai parašytas lengvai pasiekiamoje vietoje ant prietaiso korpuso arba ant pakuotės.

Ir konfigūravimas baigtas.

Taigi pirmasis išmanus prietaisas pridėtas. Iškart pradeda veikti įspėjimai apie durų atrakinimą ar užrakinimą, taip pat galima duris valdyti balsu. Nieko papildomai reguliuoti nereikia.

Parašykite komentarą