Paskelbta Pakomentuoti

Belaidis ryšys protingam namui

Protingam namui reikia patikimo ir greito bevielio tinklo, stabiliu ryšiu padengiančio kiekvieną kampelį. Daugelis HomeKit protokolu veikiančių prietaisų naudoja belaidį Wi-Fi ryšį. Jei belaidis internetas namie neveiks – neveiks ir namo valdymo prietaisai.

Esu išbandęs ne vieno gamintojo belaidžio ryšio stoteles ir pastebėjau, kad Apple prietaisai prie Apple belaidžio ryšio stotelių prisijungia greičiausiai. Naudoju beveik visus Apple produktus, todėl ir Apple belaidžio ryšio stotelės teisingas pasirinkimas.

Padengti pirmą ir antrą aukštus namie, pakanka vienos Apple AirPort Extreme ryšio stotelė, įrengta pirmo aukšto viduryje. Tikiuosi kad ryšio stiprumas ir rūsyje bus pakankamai geras, bet tai parodys praktika. AirPort Exterme namo viduje padengs visus namo kampus, tačiau išorėje belaidžio ryšio signalas bus silpnas. Kadangi namų belaidžio tinklo man reikia ir lauke, prie įėjimo durų ir vidiniame kiemelyje,  panaudosiu tam mažesnes Apple AirPort Express ryšio stoteles. Sumontuosiu jas į sandarias instaliacines dėžutes lauke. AirPort Express neturi super greito AC standarto belaidžio tinklo, bet durų atrakinimui, garažo vartų pakėlimui ar apšvietimo ir muzikos valdymo terasoje greičio pakaks. Žinoma visą valdymą galima atlikti ir per 3G internetą, tačiau būnant prie namų telefonas pagauna silpną ryšį iš namo vidaus ir dėl to durų atrakinimas ar kitų prietaisų valdymas tampa labai lėtas.

Kadangi protingo namo sistemų valdymui belaidis ryšys yra labai reikalingas – belaidžio ryšio stoteles būtina prijungti prie nepertraukiamo maitinimo šaltinio (UPS). Taip trumpi elektros energijos tiekimo sutrikimai neįtakos namų tinklo veikimo.

AirPort Extreme parengimas darbui labai paprastas.

Tam reikia prijungti tinklo kabelį iš tinklo komutatoriaus prie ryšio stotelės WAN prievado. Tada kompiuteryje paspaudus ant belaidžio ryšio nuorodos pamatysime naujai surastą AirPort Extreme.

Automatiškai atsidarys AirPort Utility programa, skirta stotelės sukonfigūravimui.  Jei programa automatiškai neatsidaro, tiesiog paleiskite ją rankiniu būdų iš programų sąrašo.

Reikėtų palaukti, kol programa surinks informaciją apie belaidžio ryšio stotelę ir vietinį tinklą

Sekant instrukcijas ekrane, reikia pakeisti šiuos nustatymus:

Network name –  pageidaujamas belaidžio tinklo pavadinimas
Base Station Name – ryšio stotelės pavadinimas, jis reikalingas konkrečios stotelės identifikavimui.
Password ir Verify – belaidžio ryšio slaptažodis.

Atlikus šiuos veiksmus, daugiau nustatymų galima ir nebekisti, saugus belaidis tinklas paruoštas naudojimui.

Norint praplėsti belaidį tinklą, reikia prijungti papildomas belaidžio ryšio stoteles. Prijungiam papildomą AirPort Extreme prie elektros tinklo (UPS) ir į WAN prievadą įjungiame interneto kabelį nuo tinklo komutatoriaus arba AirPort Express stotelės.

Atidarome AirPort Utility programą, paspaudus „Other Wi-Fi Devices“ pamatysime naujai prijungtą ir surastą AirPort Express.

Pakeičiame šios stotelės pavadinimą

Visa tolimesnė konfigūracija atliekama automatiškai. Programa pati aptinka pirminės belaidžio ryšio stotelės nustatymus ir reikiamai sukonfigūruoja papildomai pridėtą.

Trečios belaidžio ryšio stotelės prijungimui, pakartojame tinklo praplėtimo veiksmus.

Taigi, patikimas ir greitas belaidis ryšys įrengtas, galima pradėti jungti protingo namo valdymo prietaisus. Pradėsiu nuo vienos iš svarbiausių – protingos šildymo sistemos.

Apie tai, sekantį kartą.

Parašykite komentarą