Paskelbta Pakomentuoti

Homebridge

Įsirenginėdamas protingus namus susidūriau su problema, kad kai kurie išmanūs namų valdymo prietaisai tiesiog nepalaiko ir nežada palaikyti Apple HomeKit, o jiems alternatyvos tiesiog nėra. Konkretus pavyzdys būtų garažo vartų valdymas. Neįmanoma nusipirkti HomeKit palaikymą turinčio garažo vartų valdiklio. Bet kadangi HomeKit yra tiesiog programinė įranga, o programinės įrangos šiais laikais yra begalė, sprendimas ir šiai problemai yra.

Homebridge yra atviro kodo, nemokamas serveris, kuris veikdamas vietiniame tinkle imituoja Apple iOS HomeKit API. Paprastai tariant,  įskiepių pagalba, Homebridge serveris atlieka “vertėjo” darbą tarp Apple HomeKit ir šios kalbos nemokančio prietaiso.

Pats Homebridge serveris išmanių prietaisų valdyti nemoka. Valdymui reikia įdiegti įskiepį, kurių šiai dienai yra sukurta 1185 ir vis daugėja. Mokant programuoti, galima įskiepį norimam prietaisui valdyti parašyti pačiam.
Homebridge serverį galima įdiegti bet kokiame kompiuteryje, tačiau operacinė sistema turi būti Linux pagrindu. Tai gali būtų Apple Mac kompiuteris, pavyzdžiui Mac Mini arba iMac, bet koks stalinis kompiuteris su Linux operacine sistema. Bet kadangi Homebridge serveriui daug resursų nereikia, tam labiausiai tinka Raspbery Pi mini kompiuteris.

Šis mini kompiuteris yra plačiai naudojamas elektronikos ir programavimo  entuziastų, todėl jam pritaikymo galimybių yra begalės. Be standartinių USB, LAN, Wi-Fi, Bluetooth jungčių Raspberry Pi turi 40-pin GPIO jungtį, kuri atveria daugybę galimybių išmanių namų prietaisų valdymui. Prie jos galima prijungti įvairiausių jutiklių ar valdiklių, pavyzdžiui labai pigius temperatūros ir drėgmės matuoklius, judesio jutiklius, durų atidarymo sensorius, garažo vartų atidarymo mygtuką, ir taip toliau. Ir visus juos paversti HomeKit palaikančiais išmaniais prietaisais. Prijungus reikiamą valdiklį ar jutiklį lieka tik programinė įranga.

Todėl Raspberry pi su Homebridge serverių mano namuose atliks labai svarbų vaidmenį namų automatizavimui. Valdys nemažai įrenginių. Įdiegtį ir sukonfigūruoti Homebridge nėra sudėtinga, reikia tik skirti tam laiko, kruopščiai perskaityti dokumentaciją ir sekti instrukcijas.
Kaip įdiegti Homebridge pačiam instrukcijas rasite sekančiuose tinklaraščio įrašuose, o jeigu reikia pagalbos, galite parašyti komentarą Facebook puslapyje ar diskusijoms skirtoje Smarter Home Facebook grupėje.

Parašykite komentarą