Paskelbta Pakomentuoti

Išmani elektros rozetė

Įrenginėjant protingą namą tikrai prieisite prie situacijos, kai norėsis valdyti neišmanų prietaisą. Tai gali būti stalinis šviestuvas, ventiliatorius, ekranas ar panašus neišmanus prietaisas. Tokiu atveju prireiks išmanos elektros rozetės. Vienintelis reikalavimas prietaisui, jungiamam prie tokios, telefonu valdomos rozetės yra, kad įjungus į elektros tinklą prietaisas įsijungtu be papildomo mygtuko paspaudimo. Įjungi ir veikia.

Išmanias elektros rozetes jau gamina daug gamintojų. Kai kurios rozetės turi tik elementarų įjungta/išjungta valdymą. WeMi, TP-Link, D-Link, iDevices tokias rozetes gamina. Yra ir protingesnių rozečių, kurios ne tik įjungia ar išjungia prietaisą, tačiau ir skaičiuoja kiek elektros energijos suvartoja įjungtas prietaisas. Tokias, daugiau funkcijų turinčias rozetes galima: Elgato, Belkin, WeMo, iHome gamintojai. Tačiau reta iš jų palaiko HomeKit.

Aš naudoju Elgato Eve Energy išmaniają rozetę. Ji veikia su Apple HomeKit, moka matuoti įjungto prietaiso elektros energijos vartojimą, veikia Bluetooth ryšiu.

Įdiegimas kaip įprasta yra labai paprastas. Tiesiog sekite instrukcijas Elgato Eve programoje. Beje, ši programa yra labai patogi naudoti, aiškaus ir gražaus išdėstymo.

Elgato Eve Energy

Baigus konfigūravimą, ekrane matome išsamią informaciją apie rozetę: ar jį veikia ar išjungta, kiek elektros energijos naudoja įjungtas prietaisas, numatomą elektros energijos kainą jeigu prietaisas bus įjungtas visus metus ir naudojimo istorijos grafiką.

Atidarius vaizdo koregavimo režimą, galima pridėti daugiau rodomos informacijos.

Galima pridėti elektros prietaiso būklės rodymą, elektros įtampą ir srovę.

Visi šie rodmenys apie elektros energijos vartojimą, naudojimo istoriją, elektros įtampą ir srove matomi tik Elgato Eve programoje. Apple Home programoje matome tik pagrindinę informaciją: prietaisas įjungtas ar išjungtas. Taip pat Home programoje galime prietaisą valdyti.

Apple Home automatizavimo scenarijuose šią rozetė galima naudoti pavyzdžiui: įjungti šviestuvą tam tikru metu arba saulei nusileidus, arba automatiškai išjungti šviestuvus išėjus iš namų. Daugiau automatizavimo scenarijų galėsite rasti namų automatizavimo idėjos skyriuje (jau greitai).

Kolkas šią išmanią rozetę aš naudoju paprastos LED juostos, pritvirtintos po lova valdymui.

Parašykite komentarą