Paskelbta Pakomentuoti

Išmanus apšvietimas Philips Hue

Bene seniausias išmanių namų komponentas – lemputės ir jų valdymas.

Išmanių namų apšvietimo variantų yra išties daug. Bet vien telefonu valdomas apšvietimas tikrai yra nepatogus. Nebent išskyrus atvejį, kai norima tik pakeisti lempos skleidžiamą šviesos spalvą. Juk tikrai daug patogiau įėjus į kambarį paspausti mygtuką ant sienos, nei kad išsitraukti iš kišenės telefoną, jį atrakinti, atsidaryti reikiamą programą ir paspausti mygtuką kad šviesa užsidegtų.
Tai kokia gi nauda iš išmanių lempučių ir jų valdymo per atstumą ?
Pats paprasčiausias ir lengvai suprantamas išmanau šviesos valdymo atvejis – įjungus lempą jungtuku, telefonu kaitalioti lempos skleidžiamą šviesos spalvą.
Kitas lempų valdymo pavyzdys – automatizavimas pagal kokį nors įvykį, pavyzdžiui: atrakinus duris automatinis šviesos įjungimas. Arba takelio iki namų apšvietimas, kuris įsijungia sutemus, išsijungia išvykus iš namų, o vakare grįžus pasirinka įsijungianti šviesa ne nuo judesio, bet pagal Jūsų buvimo vietą.
Tačiau toks lempų valdymas neveiks jeigu išmani lempa yra valdoma paprasto sieninio jungiklio, kuris tiesiog išjungiamas. Išjungus sieninį lempos(šviestuvo) jungiklį, telefonu apšvietimo įjungti nebeįmanoma, nes lempai nebetiekiama elektros energija.
Supratę šią problemą išmanaus apšvietimo gamintojai pradėjo gaminti išmanius sieninius jungiklius. Toks jungiklis gali valdyti bet kokią lempą. Išjungimas vyksta ne pačioje leputėje, o jungiklyje. Keletas išmanaus jungiklio pavyzdžių:
   Elgato Eve Light Switch
         Lutron Casetta Wireless Light switch
          Ecobee Switch plus

Ecobee jungiklis turi net integruotą mikrofoną ir garsiakalbį, veikianti su Amazon Alexa platforma.

Vieni pirmųjų išmaniąsias lemputes pristatė Philips, su Hue serija. Philips Hue privalumas, kad jie turi ne tik vienspalvių lempučių, bet ir keičiamos baltos spalvos temperatūros lempučių, spalvotų lempučių, LED juostų, judesio jutiklių, jungtukų. Naujausia naujiena iš Philips, spalvotų lempų šviesos reguliavimas pagal muziką ar filmą TV ekrane.
Dėl visų šių privalumų pasirinkau išbandyti Philips Hue. Mano sistema susideda iš Philips bridge, kuris valdo visus Philips komponentus. Baltos šviesos lempučių, dviejų jungtukų ir judesio daviklio. Šias lempas naudoju prieškambario ir laiptų apšvietimui. Vienas jungiklis įrengtas pirmame aukšte, kitas antrame. Jungikliai pakeičia sieninį jungiklį.

Naudojant Philips Hue programą šį jungiklį galima užprogramuoti daugeliui veiksmų atlikti. Pavyzdžiui: paspaudus įjungimo mygtuką vieną kartą, įjungiama lempa esanti arčiausiai; du kartus paspaudus įjungimo mygtuką įjungiama daugiau lempų; tris kartus paspaudus įjungimo mygtuką pritemdomos pasirinktos lempos ir dar kas nors padaroma paspaudus įjungimo mygtuką keturis kartus. Taip pat galima užprogramuoti ir išjungimo mygtuką. Gaila, bet jeigu programavimas apliekamas Apple HomeKit platformoje, tai galima veiksmus atlikti tik vieną kartą paspaudžiant. Du, tris ar keturis mygtuko paspaudimus suprogramuoti HomeKit platformoje nėra galimybės.

Judesio jutiklis įrengtas laiptinėje, tarp pirmo ir antro aukšto. Sureaguoja priėjus prie laiptų tiek pirmame, tiek antrame aukšte. Philips Hue judesio jutiklis taip pat turi ir apšvietimo jutiklį bei termometrą. Apšvietimo jutiklį galima naudoti automatizavimui, kad diena šviesa nebūtų junginėjama.. Nebent būtų labai apsiniaukę lauke ir trūktų šviesos, tuomet suveiktu judesio jutiklio apšvietimo stiprumo jutiklis ir šviesa įsijungtų ir dieną. Tai yra tada, kai šviesos tikrai reikia.

Visas įdiegimo procesas visai nesudėtingas. Įjungiamas Philips Hue hub’as, jis prijungiamas prie tinklo. Toliau viskas atliekama pagal nurodymus Philips programoje.

PhilipsHue setup


Apple Home programoje atsiranda lempos, jungtukai, judesio jutiklis, temperatūros ir apšvietimo jutiklis. Visus juos, kiekvieną atskirai, galima naudoti įvairiuose automatizavimo scenarijuose.

Philips Hue Home app


Naudojant Philips Hue, apšvietimą galiu valdyti telefonu, balsu, jungtuku ant sienos arba automatiškai pagal nustatytas taisykles. Visa sistema puikiai atlieka darbą. Jei prie laiptų prieinama dieną – šviesa nejungiama. Vakare šviesa įjungiama visu galingumu, o naktį vos vos pašviečiama(kad nespigintu). Taip pat šviesa namie įjungiama automatiškai, atrakinus duris.

Ar keisčiau visą namų apšvietimą į Philips Hue ? Tikriausiai ne. Belaidžiai sieniniai jungikliai neatrodo gražiai kai jų keli, vienas šalia kito. O pas mane namie yra tokių vietų kur ant vienos sienos yra keturi ar aštuoni šviesos įjungimo klavišai, valdyti skirtingoms apšvietimo zonoms. O visai jungtukų atsisakyti nėra patogu.
Kadangi išmanias lempas, LED juostas ar šviečiančias paneles gamina ne vienas gamintojas, tikrai neverta apsistoti ties vieno gamintojo produkcija. Naudojant HomeKit, skirtingi gamintojai tikrai ne problema.

Parašykite komentarą