Paskelbta Pakomentuoti

Išmanus dūmų detektorius

Dūmų detektorius namuose dabar yra privalomas net pagal įstatymą. O protingam namui reikia ne bet kokio, o protingo dūmų detektoriaus. Paprasčiausias dūmų detektorius veikia kaip atskiras prietaisas, aptikęs dūmus pradeda garsiai kaukti, taip perspėdamas esančius namuose apie pavojų. Norint gauti pranešimą kad namuose kažkas negerai, kai nieko namuose nėra, reikia dūmų detektorius jungti prie centralizuotos apsaugos sistemos. Tačiau ne visi ją turi ir nori įsirengti. Čia į pagalbą ateiną išmanus dūmų detektorius.

Onelink Firs Alert dūmų ir smalkų detektorius gali veikti ir tik iš baterijos. Gamintojas nurodo, kad baterija tarnaus 10 metų. Tai pakankamai ilgas laikas dūmų detektoriui. Šis dūmų ir smalkių detektorius veikia prisijungdamas prie namų Wi-Fi tinklo ir suderinamas su mano protingam namui reikalingu Apple HomeKit protokolu.
Dūmų detektoriaus dizainas išties gražus, o įdiegimas ir montavimas labai paprastas. Tiesiog pritvirtinam prie lubų tvirtinimo plokštelę, o dūmų detektorių uždedame ant jos.

Uždėjus dūmų detektorių ant tvirtinimo plokštelės jis įsijungia, o montavimas baigtas.
Toliau seka detektoriaus konfigūravimas:

Atidarome Onelink programą telefone ir sekame labai paprastus ir aiškius nurodymus ekrane
[

Onelink first alert setup


Baigus diegimą, reikia atlikti bandymą. Gamintojas rekomenduoja dūmų detektoriaus bandymą atlikti kas mėnesį, visgi tai labai svarbus namų apsaugos komponentas. Programoje pasirenkam reikiamą (mano atveju vienintelį) dūmų detektorių ir spaudžiam “Test”
Sekančiame video testas, girdisi sirenos garsas ir pranešimai apie aptiktus dūmus arba smalkes.

Baigus testą, programoje galima matyt kad viskas įvyko sėkmingai, baterija 100% įkrauta ir detektorius paruoštas darbui.
Naudinga yra tai, kad jeigu namie yra daugiau tokių dūmų detektorių, tai vienam iš jų suveikus sirena įsijungs visuose. Taip pat per visus detektorius bus pranešta kurioje patalpoje aptikti dūmai ar smalkės.
Apple Home programoje atsidaro du nauji prietaisai (davikliai), tai CO detektorius ir dūmų detektorius.
Apie detektoriaus suveikimą informuos ne tik gamintojo programa, bet ir Apple Home su savo push pranešimais.  Šiuos daviklius galima naudoti automatizavimo scenarijuose. Naudingas scenarijus būtų: suveikus dūmų detektoriui – atrakinti duris, atidaryti garažą ir įjungti visą galimą apšvietimą.
Dėka HomeKit palaikymo galima paklausti pas Siri apie detektoriaus statusą.
Taigi kaip matote, išmanų dūmų detektorių įrengti išties paprasta, o pranešimus apie iškilusią bėdą gausite tiesiai į telefoną kad ir kur bebūtumėt (juk nebėra tokių vietų, kur internetas neveiktų, tiesa?).

Parašykite komentarą