Paskelbta Pakomentuoti

Išmanus durų skambutis

Protingo namo durims vien telefonu valdomos spynos nepakanka. Norisi bet kuriuo metu matyt kas vyksta prie Tavo durų. Tam puikiai tinka išmanus durų skambutis. Rinkoje nėra daug išmanių durų skambučių, tad pasirinkti nebuvo sunku. Durų spynos gamintojas August taip pat gamina ir durų skambuti, tad jį ir pasirinkau.

Kaip veikia išmanus durų skambutis ?

Jei kas paspaudžia mygtuką prie durų – telefone iškart gaunu pranešimą. Atidarius programą galima ne tik matyti pranešimą apie įvykį, bet ir matyti tiesioginę vaizdo transliaciją iš skambučio kameros. Skambutis turi garsiakalbį ir mikrofoną, dėl to galima tiesiogiai pasikalbėti su lankytoju. Skambutis budėjimo režime stebi aplinką ir pajutęs judesį iškart siunčia pranešimą apie tai į telefoną. Dėl to pranešimą telefone gaunu net jei kas tik prieina prie durų. Aptikęs judesį skambutis iškart pradeda įrašinėti vaizdą ir jį siųsti į serverį internete. Nemokamai vaizdo įrašai saugomi 24 valandas. Pratęsti saugojimo laiką galima nusipirkus August vaizdo įrašų saugojimo prenumeratą.

Skambučio diegimas nėra pats paprasčiausias, nes jis jungiamas prie elektros laidų.
August išmanus skambutis  naudoja 24 V nuolatinę įtampa. Lietuvoje skambučiai jungiami tiesiogiai prie 220 V kintamos įtampos. Tad prijungti išmanųjį skambutį reikia susikonstruoji maitinimo šaltinį. Maitinimo šaltinis išties paprastas reikalingas transformatorius ir rezistorius.

Schemoje nepavaizduotas skambutis, skleidžiantis garsą namo viduje. Šiai dienai man jis nėra reikalingas. Pakaks kad garsą namuose apie lankytojus skleis telefonai. Jei skambutis reikalingas, galima jį prijungti panaudojant rėlę.

Prieš pradedant montuoti skambuti būtina išjungti elektros tiekimą į esamą durų skambučio mygtuką. Išjungus reikiamą saugiklį būtina įsitikinti kad esantis skambutis nebeveikia. Taip pat pravartu testerio pagalba patikrinti ar tikrai laiduose nėra įtampos.

Nuimame skambučio mygtuką.

August skambučio laikiklį prijungiame prie laidų.

Ir prisukame laikiklį prie sienos.

Skambutį uždedame ant laikiklio.

Kitą laido galą prijungiame prie transformatoriaus ir rezistoriaus. Transformatorių įjungiame prie elektros tinklo.
Telefone atidarius August programėlę sekdami paprastą instrukciją sukonfigūruojame skambutį.

Sukonfigūravus skambuti, jis prisijungia prie namų belaidžio tinklo, o bluetooth ryšiu prisijungia prie durų spynos.
Vaizdo kokybė tokiai mažai kamerai tiek dieną tiek naktį yra puiki. Galima aiškiai matyti kas dedasi prie durų.

Šiai dienai August išmanusis durų skambutis Apple HomeKit protokolo nepalaiko. Mano iš protingam namui tai didelis trūkūmas, nes Home programėlėje galima matyti ir vaizdo kameras. Augus jau kelis metus žada išleisti skambučio programinės įrangos atnaujinimą su HomeKit palaikymu, tačiau to padaryti neskuba. Belieka tik laukti.

Parašykite komentarą