Paskelbta Pakomentuoti

Laidynai

Nekenčiu laidų. Rimtai. Su jais vien vargas. Laidai pastoviai susipina, būna per trumpi, nerandi ar neturi tinkamo laido.

Iš pat pradžių galvojau, kad namie pavyks išsisukti be tinklo laidų. Tačiau pradėjus planuoti, kas kur stovės ir bus pajungta paaiškėjo kad tinklo laidų reikės. Ir reikės tikrai nemažai.

Suplanavau, kad laidus vesiu tik ten kur jų tikrai reikia, tai yra: iki apsaugos kamerų, WiFi stotelių, TV svetainėje ir virtuvėje, prie TV naudojamas IPTV priedėlis tai jam taip pat reikia kabelio, iki šildymo sistemos valdymo mazgų, durų ir garažo vartų ir gal porą laidų dėl visa ko. Nevedžiau jų iki kiekvienos rozetės, miegamųjų kambarių ir panašiai. Ir viso sunaudojau  3 dėžes tinklo laido, po 305 metrus kiekvienoje! 915 metrų laido! Ir dabar jau matau kad gal ir pritrūks vienoje ar kitoje vietoje… Tose vietose teks grįžti prie pirminio sumanymo, kad viskam jau laikas būti belaidžiams.

Taigi kabeliai jau išvedžioti ir paslėpti sienose, lieka sutvarkyti laidų galus. Spintoje tabaluoja  30 laidų galų. Kad ilgainiui visi nesusipintų į vieną didelį mazgą, juos būtina sutvarkyti. Tam naudojama komutacinė panelė (patch panel). Laidų galai patikimai ir tvarkingai pritvirtinami prie komutacinės panelės ir užspaudžiami specialiu, tam skirtu įrankiu.

Pritvirtinus visi laidai atrodo taip:

O spintoje komutacinė panelė atrodo tvarkingai, tiesa apačioje matosi likę 6 laidai, tai jie bus naudojami ne tinklo įrangai, todėl lieka laisvi.

Toliau į spintą montuojama taip pat labai svarbi smulkmena – laidų tvarkyklė. Jos paskirtis paslėpti ir laikyti laidus jungiančius komutacine panelę su tinklo komutatoriumi ar maršrutizatoriumi. Po laidų tvarkykle montuojamas tinklo komutatorius (switch) bei maršrutizatorius. Visa tinklo įranga jungiama į nepertraukiamos srovės šaltinį (UPS).

Taigi, visi reikiami sujungimai padaryti, labai tikiuosi kad ateityje pavyks išsisukti su tiek laidų kiek pravesta. Toliau reikia sukonfigūruoti maršrutizatorių ir sujungti bei sukonfigūruoti belaidžio ryšio (WiFi) stoteles.

Parašykite komentarą