Paskelbta Pakomentuoti

Roomba siurblio išmanus valdymas

Mano sumanymas – seno Roomba 650 dulkiu siurblio, neturinčio Wi-Fi valdymo automatizavimas. Naujausi Roomba modeliai turi Wi-Fi valdymo galimybę, kurios dėka valdyti siurblį, bet matyti jo informacija galima programėle, mobiliajame telefone. Tačiau mano turimas Roomba 650 geriausiu atveju gali būti valdomas nuotolinio valdymo pulteliu, esant toje pačioje patalpoje kaip ir siurblys (lygiai taip, kaip valdomas televizorius) arba pagal nustatytą siurbimo grafiką kiekvienai dienai. Kodėl netinka nustatytas grafikas ? Ogi todėl kad grafikas nežino ar kas nors yra namie ir pavyzdžiui dirbant iš namų visai nesinori kad Roomba zyztu aplink, siurbdama grindis. Taigi, mano tikslas taip automatizuoti siurblį robotą, kad jis siurbtų tik tada kai nieko nėra namie.

Beieškodamas galimų sprendimų radau vieną priimtiną, nebrangų sprendimą : Broadlink – išmanus valdymas vietoje nuotolinio valdymo pulto : televizorius, oro kondicionierius, oro drėkintuvas, TV priedėlis, audio aparatūra, ar kokia kita įranga turinti nuotolinį valdymo pultą gali būti perdaryta į valdymą telefonu! Tam tereikia nedidelio, išvaizdaus, apie 22 Eurus kainuojančio aparačiuko BroadLink RM mini 3.
Išpakuotas BroadLink RM mini 3 kažkiek panašus į Apple Mac Pro, o tai jau daug žadanti pradžia
Šį infraraudonųjų spindulių siųstuvą pastatau prie Roomba krovimosi stotelės.
Paspaudus mygtuką programėlėje (vėliau mygtuko paspaudimas bus automatizuotas), BroadLink pasiūs signalą siurbliui pradėti savo darbą. Roomba, baigusi siurbti, grįš į savo bazę krautis ir lauks sekančio signalo pradėti.

Sukonfigūravimas, kiek netikėtai, labai paprastas. Įjungiu BroadLink į elektros lizdą, atidarau programėlę telefone ir programėlė, paklausus kelis klausimus apie pranešimus, vietos nustatymą ir prisiregistravimą, iškart randa naują prietaisą ir pasiūlo jį sukonfigūruoti jungtis prie namų belaidžio tinklo.

BroadLink setup


Toliau reikia išmokyti šį prietaisą valdyti robotą – dulkių siurblį. Atlikęs paiešką BroadLink duomenų bazėje randu, kad yra ne vienas šablonas Roomba valdymui
Deja, mano turimo modelio sąraše nėra. Bandau šabloną kitam modeliui, prie kurio paskutiniame stulpelyje neaiškus skaičius didžiausias. Galbūt tai šablono naudotojų skaičius ?  Įdegus šį šabloną, matau daug žadantį vaizdą, imituojantį Roomba valdymo pultelį.
Paspaudus “Clean” siurblys įsijungia ir pradeda darbą. Valio. Tiesa, “Dock” mygtukas suveikia tik vieną kartą iš penkių, o visi kiti neveikia. Bet man jų ir nereikia, svarbu galima nuotoliniu būdu įjungti siurblį.

Viskas atrodo taip:

Rezultatas jau džiugina. Tačiau, kur automatizavimas? Kur Apple HomeKit?? BroadLink žinoma HomeKit nepalaiko. Bet tai ne bėda, tam yra spendimas! Bet apie tai – sekančiuose įrašuose.

Parašykite komentarą