Paskelbta Pakomentuoti

Šildymas (2 dalis): termostato prijungimas ir radiatorių valdymas

Antroje dalyje apie išmanų šildymo sistemos valdymą parodysiu kaip prijungti termostatą prie katilo ir kaip sumontuoti radiatorių termostatinius reguliatorius.

Pirmą įrašu apie šildymo sistemos dalį galite rasti čia: Šildymas (1 dalis): katilas ir termostatas

Radiatorių termostatinius reguliatorius sumontuoti labai paprasta. Tik kad juos būtų galima valdyti, pirmiausia reikia prijungti ir sukonfigūruoti valdantį termostatą. Radiatorių termostatiniai reguliatoriai bevieliu ryšiu jungiasi prie termostato, kurio relė laidu prijungta prie katilo. Kai kambarį reikia pašildyti – termostatinis radiatoriaus reguliatorius perduodą signalą termostatui, kuris savo ruoštu įjungia katilą. Kai kambariuose norima temperatūra pasiekiama – katilas išjungiamas.

Netatmo išmanusis termostatas susideda iš dviejų dalių. Pats termostatas, kuris matuoja temperat
ūrą ir termostato relės. Relė jungiama prie katilo, o termostatas belaidžiu ryšiu valdo relę.

Relė turi du laidus. Vienas iš jų prijungimui prie elektros tinklo, kitas prijungimui prie dujinio katilo (ar kito šildymo valdymo elemento).

Netatmo termostato relė jungiama prie katilo valdymo prievado. Prijungti labia paprasta. Dėmesio! Būtina išjungti elektros maitinimą dujiniam katilui.

Nuimame dujinio katilo priekinę panelę.

Katilo valdymo bloke surandame reikiamus termostato kontaktus. Prijungiame relės laidą prie šių kontaktų, o likusį laidą prijungiame prie 220V elektros tinklo. Jeigu relė montuojama greta katilo, galima panaudoti valdymo bloke esantį 220V išėjimą. Jis būtent tokiems atvejams ir skirtas. Aš reles montuosiu pirmame aukšte vien dėl to, kad iš rūsio iki radiatorių gaunasi per didelis atstumas radio signalui.

Įjungus elektros tiekimą galima sukonfigūruoti pirmąjį termostatą Netatmo energy programoje telefone. Termostatą pastačius kambaryje visa šildymo sistema bus valdoma pagal šio kambario temperatūrą.  Tai ne problema didelių erdvių patalpoms. Tačiau palaikyti vienodą temperatūrą skirtinguose kambariuose su durimis toks sprendimas nėra tinkamas. Ypač jeigu kambariai šildomi radiatoriais. Palaikyti norimą temperatūra kambariuose bus sudėtinga. Žinoma, tam yra paprastų, mechaninių radiatorių termostatinių reguliatorių, tačiau protingam namui tokie tiesiog netinka.

Taigi, išmanūs Netatmo radiatorių termostatiniai reguliatoriai

Dėžutėje randame: radiatoriaus termostatinį reguliatorių, baterijas (kurių pasak gamintojo pakanka dvejiems metams), lipdukus pakeisti reguliatoriaus kraštų spalvą ir adapterių skirtingiems radiatorių modeliams.

Kad prijungti reguliatorių prie radiatoriaus, pirmiausia reikia nuimti dangtelį nuo radiatoriaus vožtuvo.

Naudojant pridėtą trafaretą, pagal instrukciją, parenkamas tinkamas adapteris ir prisukamas prie radiatoriaus vožtuvo.

Ir pritvirtinamas pats termostatinis reguliatorius.

Baterijų skyrelis pasiekiamas nuėmus dangtelį

Įdėjus baterijas, reguliatoriaus ekranėlis pradeda rodyti numerį, kuris skirtas atskirti norimą reguliatorių programoje.

Sekant instrukcijas programoje, sukonfigūruojamas termostatinis reguliatorius.

Netatmo radiator valves

Viską kartojam tiek kartų, kiek radiatorių valdysime. Mano atveju šiam kartui penki radiatoriai.

Pabaigus, turime šiuolaikiškai atrodančius termostatinius reguliatorius ant radiatorių. Dėka elektroninio rašalo (e-ink) ekranėlių, visada matosi esama kambario temperatūra. Kas keisčiausia, tai temperatūra šioje vietoje matuojama tikrai labai tiksliai. Atrodytų, kad ekranas ant termostatinio reguliatoriaus turėtų visada rodyti aukštesnė temperatūrą, tačiau taip nėra. Specialiai keletą savaičių matavau temperatūrą skirtingose kambario vietose ir rezultatas išties įspūdingas – skirtumas +- 0,1‘C

Keisti norimą kambario temperatūrą galima tiesiog pasukant į vieną ar kitą pusė patį termostatinį reguliatorių. Taip pat galima keisti programoje telefone ar net balsu. Nesvarbu ar jūs namie ar ne.

Galima sukonfigūruoti temperatūros grafiką. Norimu paros laiku kambariuose bus palaikoma norima temperatūra. Aš kambariuose nustatęs 20,5‘C temperatūrą naktį ir 21,5‘C dieną. Dujiniame katile nustatęs, kad į radiatorius būtų ruošiamas 60‘C temperatūros vanduo. Šios vandens temperatūros kaitalioti nereikia ,nebent norisi kad šildydami radiatoriai būtų vėsesni arba karštesni.

Su radiatoriais tiek. Sekančiame blogo įraše aprašysiu, kaip jungiau papildomus Netatmo termostatus prie grindinio šildymo sistemos. O paskutinėje dalyje, kaip visus šildymo prietaisus įdėti į Apple Home programą, padaryti šildymo prietaisus pasiekiamus automatizavimo scenarijams ir baldymui balsu.

Parašykite komentarą