Paskelbta Pakomentuoti

Šildymas (4 dalis): Netatmo termostato valdymas

Tai paskutinė, 4 dalis apie išmanią šildymo sistemą
Pirmas tris dalis galite rasti čia:

Šildymas (1 dalis): katilas ir termostatas
Šildymas (2 dalis): termostato prijungimas ir radiatorių valdymas
Šildymas (3 dalis): išmanus grindinio šildymo valdymas

Naudojant Netatmo termostatą šildymą galima valdyti šiais būdais:

Valdymo mygtukais ant termostato ar radiatoriaus termostatinės galvos.
Automatiškai, pagal sudarytą programą.
Programėle telefone.
Balsu – Siri, Alexa, Google home.
Interneto naršyklėje kompiuteryje.
Facebook Messenger Bot’u.

Valdymo galimybių Netatmo termostatas turi begalę. Dažniausiai termostato nustatymų keisti nereikės, šildymas tiesiog veiks pagal nustatytą programą. Norimu metu namuose bus tokia oro temperatūra kokios norisi. Kažką keisti reikės nebent tuo atveju, kai norėsis daugiau šilumos trumpam, namuose pasidarys per karšta, arba išvykstame ilgesniam laikui ir įjungiame atostogų režimą.

Kad šildymo nustatymus reikėtų keisti kuo mažiau, reikia užprogramuoti termostatą pasirinktoms temperatūroms. Išmanus termostatas moka šildymą įjungti ne konkrečiu laiku, bet padaryti taip, kad nustatytą valandą bus pasiekta reikiama temperatūra. Tas pasiekiama termostatui išmokstant namų šiluminius parametrus. Dvi pirmas savaites nuo įjungimo termostatas veikia mokymosi režimu ir bando nustatyti kiek laiko užtrunka pakelti oro temperatūrą ir kiek laiko trunka, kol namai atvėsta išjungus šildymą. Vėliau šildymas reguliuojamas pagal šiuos išmoktus parametrus, bei atsižvelgiant į esamą oro temperatūrą lauke bei orų prognozę. Nes jei lauke šąla, tai šildyti reikės daugiau, o kad pasiekti reikiamą temperatūrą katilą įjungti reikės ankščiau.

Automatinio šildymo nustatymus pasiekiame telefone atidarius Netatho Energy programėlę ir pasirinkus  “My schedule” skiltį

Matome savaitės dienas ir spalvomis pažymėtas skirtingas temperatūras.

Atidarius savaitės dieną, pavyzdžiui Pirmadienį galime nustatyti norimą temperatūrą kiekvienam kambariui. Laiko intervalų galima nusistatyti tiek kiek reikia. Nebūtinai tik diena – naktis. Bet iš praktikos galiu pasakyti, kad to pakanka. Trumpiems laiko intervalams grindinis šildymas nespėja keisti oro temperatūros, o miegamuosiuose kambariuose temperatūros kaitalioti praktiškai nereikia.

Valdymas balsu mano nuomone yra pats patogiausias. Naudojant Siri, kambarių temperatūrą galima valdyti ne tik namuose, bet ir per atstumą. Tai patogu tada, kai esate išvykęs, (namuose tuo metu temperatūra palaikoma žemesnė) ir neplanuotai grįžtate namo. Tokiu atveju tiesiog paprašote Siri įjungti šildymą pakeliui namo, o  grįžus namus randate šiltus.

Balsu valdyti taip pat patogu norint trumpam pakelti temperatūrą konkrečiame kambaryje. Tiesiog ištariate Hey Siri, set living room to 22 ir šildymas įsijungia. Siri supranta šias komandas (vietoje room reikia naudoti kambario pavadinimą) :

What is my home’s temperature – temperatūros visuose kambariuose.
What is my Room temperature – temperatūra konkrečiame kambaryje.
What is my room termostat’s temperature – kokia norima temperatūra nustatyta termostate.
Set room temperature to 22 degrees – nustatyti konkretų kambarį 22 laipsnių temperatūrai.
Increase my room temperature by 2 degrees – padidinti temperatūrą dviem laipsniais.
Lower my room temperature by 2 degrees – sumažinti temperatūrą dviem laipsniais.

Kol Apple nepadarė HomeKit prietaisų valdymo kompiuteryje, Netatmo termostatą valdyti kompiuteriu galima interneto naršyklėje (ši funkcija liks ir atsiradus HomeKit valdymui kompiuteryje). Valdymas pasiekiamas adresu : https://my.netatmo.com/app/therm

Našyklėje vaizdas sudėliotas patogiai ir informatyviai. Kairėje matosi visi termostatai ir kambarių radiatorių termostatinės galvos. Ten pat galima ir reguliuoti temperatūrą, paspaudus + arba – ženklus. Per vidurį rodoma šildymo kreivės, galima pažiūrėti kokia temperatūra buvo norimu metu. Naršyklėje taip pat galima matyti kiek valandų buvo įjungtas šildymas kiekvieną mėnesį.

Ilgesniam laikui išvykstant, galima įjungti atostogų režimą. Tam programėlėje telefone reikia paspausti atostogų mygtuką

Įsijungia atostogų režimo programa, kurios metu namuose palaiko žemesnė temperatūra. Galima šį režimą palikti iki tol kol jį rankiniu būtų išjungsime,

Arba nustatyti kada atostogų režimą išjungti automatiškai, paspaudus edit mygtuką ir nustačius laiką, kada išjungti.

Ir paskutinis galima valdymo būdas yra žinutėmis, Facebook Messenger programėlėje. Netatmo bot’ui galima parašyti klausimą arba komandą keisti temperatūras ir jis tai padarys.

Taigi kaip matote, išmanusis termostatas turi daugybę valdymo galimybių ir funkcijų. Tačiau geriausia išmaniojo šildymo valdymo funkcija yra “nustatei ir pamiršai”, tai yra kai temperatūra namuose yra visada tokia, kokios reikia.

Parašykite komentarą